Dla kogo minivan?

Taxi bagażoweSamochody o nadwoziu minivana, to często pojazdy bardzo pożądane wśród potencjalnych nabywców. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiego dużego i jakby nie patrzeć – luksusowego pojazdu, zwróćmy uwagę na kilka ważnych aspektów.

Po czym poznać, że minivan jest właśnie dla nas?

Minivan, to często wyrzeczenie i to w dużej mierze finansowe. W zamian, otrzymujemy większy komfort jazdy, dużo przestrzeni i możliwość przewiezienia dużej ilości towarów. Dlatego, parafrazując tytuł tego krótkiego informatora, zadajmy sobie pytanie: Dla kogo minivan?

Dla osób kochających przestrzeń i oszczędność

Minivany, to z reguły bardzo obszerne pojazdy. W wielu modelach (np. Renault), mamy możliwość wybrania pomiędzy modelem oferującym dodatkową „linię foteli” a modelem z powiększonym bagażnikiem. Jest to kusząca oferta, szczególnie, jeśli mamy dużą rodzinę. Ponadto minivan, może sprawdzić się również z innej okazji, na przykład przeprowadzki. Z pewnością zapytacie się, jak to możliwe, że tak duży samochód jest aż tak oszczędny? Odpowiedź jest prosta – diesel. W większości minivanów, instalacja silników benzynowych nie ma sensu. No chyba, że akceptujemy spalanie rzędu 9-10 litrów na 100 kilometrów.

Dla osób cierpliwych i podróżujących

A skoro mowa o dieslach, to motoryzacja zna takie przypadki, w których diesle okazywały się znacznie bardziej kosztowne, niż silniki benzynowe. Oczywiście zasada ta, dotyczy naturalnie kosztów ewentualnych napraw. Choć trzeba pamiętać, że nie jest to reguła. Są minivany, których silniki charakteryzują się dużą wytrzymałością i kulturą pracy. Minivan, to z pewnością idealny środek transportu, w przypadku wypadów na dalekie trasy. Duże zbiorniki paliwa (często nawet 60 litrów), wygoda, klimatyzacja i mnóstwo miejsca – to wszystko sprawia, że wyjazd takim samochodem w daleką podróż jest bardzo przyjemny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *