Kupujesz samochód? Sprawdź na co uważać!

asZakup samochodu, to sprawa bardzo poważna. W grę wchodzi przecież zakup, za kilka, kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt złotych. Mało kto, może pochwalić się zakupem pojazdu wprost od dealera samochodowego. Większość z nas, kupuje raczej auta używane. Sprawdźmy na co uważać, by przypadkiem „nie wpaść”.

Na co uważać, kupując używany samochód?

Przy tym punkcie, należy przeanalizować wiele czynników. Zwykłe zadrapanie, może być jedynie drobną skazą na powierzchni lakieru, albo też… miejscem, w którym właśnie rozpoczyna się proces korozji. Warto w tym punkcie zapytać poprzedniego właściciela, jak poradził sobie z tym uszkodzeniem. Zanim zakupimy samochód, warto przeanalizować dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Maksymalne obciążenie, typ nadwozia czy wreszcie pojemność bagażnika, to jedne z podstawowych danych. Być może, za pomocą tego samochodu nie zrealizujemy przeprowadzki, ale przyda się nam wiadomość, o jego maksymalnym obciążeniu.

Przyszedł czas, na jazdę testową. Pierwszą kwestią, jest praca samego silnika. Musimy wiedzieć, jak on zapala i czy przypadkiem nie „dusi się” zaraz po odpaleniu. Ten drugi objaw, może wiązać się albo z niedrożnymi przewodami paliwowymi, albo też – z uszkodzonymi świecami zapłonowymi (ew. świecami żarowymi). Podczas jazdy, musimy zwrócić uwagę na szereg ważnych aspektów. Jakich? Na przykład skręcanie pojazdu i jego przyczepność. Jeśli mamy tu jakiekolwiek obawy i zastrzeżenia, poszukajmy naszego samochodu gdzie indziej. Bezpieczny transport to podstawa!

Hamulce

Podczas jazdy, warto dokładnie przeanalizować pracę hamulców. Motoryzacja zna przykłady, gdzie właściciel zupełnie nie dbając o hamulce, doprowadził do ich całkowitego starcia. Może to doprowadzić, do charakterystycznego „bicia” na pedale hamulca, bądź chwilowej utracie przyczepności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *