Przeprowadzka a… książki – czyli jak sobie poradzić?

bookJeśli planujemy przeprowadzkę, to najprawdopodobniej będziemy musieli ją rozplanować w najmniejszych szczegółach. Dlaczego? Ponieważ przewóz każdego z artykułów, oznacza dla nas coraz więcej problemów. A przecież nie o to chodzi. Prawda?

Przykładem idealnym są tutaj książki. Dlaczego właśnie one? Ponieważ są ciężkie, obszerne i zajmują mnóstwo miejsca. Ponadto, nie są zbyt odporne na wilgoć. Jak w takiej sytuacji sobie poradzić?

Kilka rad dotyczących transportu książek podczas przeprowadzki?

1. Nie transportujemy ich nigdy razem.

Pewnie wiecie, jak ciężka może być jedna książka. A wyobrażacie sobie, jaka będzie masa całego pudła nimi wypełnionego? Takiego ciężaru, zwykły człowiek może nawet nie unieść. Dlatego, koniecznie przed ich spakowaniem, przygotujmy kilka pudeł, do których je włożymy. Efekt będzie o wiele lepszy a ciężar znośniejszy dla człowieka. Zawsze na wspomnianych pudłach, możemy zaznaczyć iż mamy tam nasze książki.

2. Uwaga na wilgoć

Ta zasada, dotyczy książek przede wszystkim. Dlaczego? Ponieważ mogę one paść ofiarą wilgoci zarówno podczas transportu jak i samego pakowania. Najlepiej więc całe nasze zasoby książkowe wpakować do pojemników odpornych na działanie wilgoci. Nie muszą to od razu być pojemniki hermetyczne – wystarczy podstawowa ochrona przed wilgocią.

3. Rozplanowanie

Jeśli już zdecydowaliśmy się, na spakowanie naszych książek razem i to w jednym pojemniku, koniecznie rozplanujmy ich ułożenie wewnątrz samochodu. Dzisiejsza motoryzacja, jest bezbronna wobec siły ciężkości i bezwładności. Dlatego przy gwałtownym hamowaniu, mogą one zwyczajnie uszkodzić inne, drobniejsze i bardziej delikatne przedmioty.

4. Co i gdzie…

Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na pakowanie wszystkiego w osobnych pojemnikach, najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne opisanie, która książka w której skrzynce się znajduje. Podczas rozpakowywania będzie nam łatwiej odnaleźć ulubione pozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *