Transport rzeczy delikatnych – na co uważać?

Transportowanie delikatnych artykułów codziennego użytku, wymaga od nas nie tylko precyzji, ale też – delikatności. Nie ważne, czy realizujemy usługi z zakresu przeprowadzki, czy kupujemy delikatne szklanki bądź zastawę stołową na najbliższe, okolicznościowe przyjęcie.

Jak bezpiecznie przewieźć delikatne artykuły codziennego użytku?

1. Pierwsza kwestia, to odpowiednie ułożenie delikatnych detali.

Trzeba uważać, na co je położyć. Jeśli np nasza zastawa stołowa jest dosyć chybotliwa, to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie jej na stabilnym podłożu. W żadnym wypadku, nie stawiajmy jej na innych, przewożonych artykułach. Najlepiej będzie, jeśli jej ruch poziomy zabezpieczymy przez inne produkty i artykuły, które posiadamy w naszym samochodzie.

2. Druga kwestia, czyli jedź ostrożnie…

Na pierwszy rzut oka, jest to oczywistość. Każdy wie, że bezwzględnie należy unikać jakichkolwiek dziur bądź pęknięć a o garbach nie wspominając… W rzeczywistości, należy unikać również jakichkolwiek gwałtownych ruchów. Ostre hamowanie nie wchodzi w grę, chyba że od niego zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. Wprawdzie dzisiejsza motoryzacja, daje nam dość dobre rozwiązania w zakresie tłumienia drgań, ale należy pamiętać o tym, że i tak w kontakcie z delikatnymi przedmiotami, na niewiele się to zda.

3. Czym przedłożyć?

Starym, sprawdzonym sposobem są gazety. Faktycznie, mogą one w pewien sposób tłumić wspomniane drgania, ale… należy pamiętać o tym, że są one i tak dość cienkie wcale nie miękkie. Inną kwestią, są różnorakie ręczniczki papierowe. Są one znacznie grubsze i bardziej miękkie. Z pewnością lepiej będą tłumić drgania niż niejedna gazeta. Może więc w całości dowieziemy transportowane przez nas artykuły :)

Transport delikatnych przedmiotów jest dość skomplikowany. Dlatego, jeśli mamy taką możliwość, przewieźmy wspomniane detale możliwie najbezpieczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *