O czym pamiętać podczas przeprowadzki?

Niektórzy co kilka miesięcy zmieniają miejsce zamieszkania. Inni robią to tylko raz w życiu. Rzadko jednak zdarza się, że ktoś nie zmieni swojego lokum mieszkaniowego chociażby raz. Każdy powinien więc wiedzieć, o czym warto pamiętać podczas dokonywania takiej zmiany.

Bagażówka

347574211_1_644x461_sprzedam-3-kartony-starych-ksiazek-zabrzeJeśli przeprowadzamy się często, być może mamy już zaufaną firmę transportową, która zajmie się przewiezieniem naszego dobytku w nowe miejsce. Jeżeli jednak jesteśmy w tym temacie zupełnie zieloni – warto spytać znajomych lub osoby z rodziny, które niedawno się przeprowadzały, z usług jakiej firmy korzystały i czy były z niej zadowolone. Taka opinia może podsunąć nam jakieś ciekawe rozwiązanie albo ostrzec, kontaktu z jaką firmą należy bezdyskusyjnie unikać.

Zmiana adresu

Pamiętajmy, że zmiana adresu zameldowania wiąże się także z wymianą pewnych dokumentów. Nowy adres należy też zgłosić w Urzędzie Skarbowym, banku czy innych instytucjach. Przypomnijmy sobie też miejsca, w których zostawialiśmy adres korespondencyjny i zgłośmy się do nich z prośbą o jego zmianę, aby nowi lokatorzy nie otrzymywali na przykład prenumeraty czasopisma, którą zamówiliśmy.

Spokój

Mimo silnych emocji, jakie zwykle wywołuje przeprowadzka, warto chociaż spróbować zachować spokój. Podczas zmieniania mieszkania mamy do czynienia z wieloma ważnymi dokumentami. Roztargnienie i zamieszanie związane z przewożeniem rzeczy mogłoby sprawić, że któryś z nich zaginie nam lub umknie. Zachowajmy zatem w tej sytuacji rozsądek i trzeźwe myślenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *